НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Олександрія – Нива 1:1. Зухвалий початок як гарантія нічиї ###

Головний арбітр: Олександр Павлюк (Київ)

Голи: Запорожан, 15 - Б.Баранець, 5

"Олександрія": Зарубін, Басов, Банада (Зейналов, 46), Коломоєць (Локтіонов, 80), Бідловський (Пічкур, 65), Старенький, Шендрик, Грицук, Запорожан-к, Кіча (Соломка, 77), Сухоцький

"Нива": Новак, Романюк, Кікоть (Басараб, 57), Донець, Г.Баранець, Івашко (Гірський 66), Мельник (Бадло, 90+4), Б.Баранець, Загинайлов (Білий, 87), Яневич, Лазорик

Попередження: Зейналов, 50, Коломоєць, 61, Кіча, 72, Шендрик, 90+2 - Г.Баранець, 24, Кікоть, 33, Мельник, 42

Звітний поєдинок вкотре довів: футбол – гра завжди різних, але також і рівних можливостей, за всіх із яких конче необхідно влучати в рамку якомога частіше. Інакше результат буде – завжди нічия.

Було зрозуміло, що ПФКА сьогодні спробує реабілітуватися: і за не вельми достойну як для лідера поразку у минулому турі, і за гідну, але загалом, за кінцевим рахунком, розгромну домашню поразку «Металісту» в Українському Кубку. Ніхто, словом, крім галичан, не очікував сьогодні від лідерів першості іншого футболу, аніж переможного. «Ниві» ж, яка опинилася в турнірній таблиці далеко від свого нинішнього візаві, теж було за що реабілітуватися. Приміром, за низьке місце за гідного і видовищного футболу впродовж усього чемпіонату. Для кого тур тринадцятий виявиться зрештою нещасливим, мали дізнатися після фінального свистка арбітра.

Гра виправдала ці сподівання інтриги. «Олександрія» одразу заволоділа територіальною перевагою і на 2-й хвилині провела першу небезпечну флангову атаку. За дві хвилини – прорив Володимира Бідловського все тим же правим краєм, а потім – перший небезпечний штрафний у виконанні Антона Кічі. А одразу після цього не дуже смілива атака у виконанні гостей. Настільки «несмілива», що голеодор «Ниви» Борис Баранець вирішив пробити практично без підготовки ще з-за підступів до штрафної – м'яч пішов під праву від воротаря стійку, чітко за рецептом, за яким колись Сергій Ребров рекомендував пробивати всі пенальті. І, обігнавши дбайливі руки Руслана Зарубіна, які вже поспішали йому навздогін, затріпотів у сітці воріт.

У принципі, це, схоже, мало кого засмутило, крім голкіпера. Тому що господарі в тому ж ключі, що й раніше, продовжили накочувати на ворота галичан одну атаку за іншою. Уже на 7-й хвилині Василь Грицук, перебуваючи в штрафній, після атаки, розпочатої Запорожаном, мав на нагоду поквитатися з тернополянами за зухвалий початок. На 8-й хвилині Євген Банада опиняється на ударній позиції в центрі штрафної, а після розіграшу кутового Антон Шендрик замикає передачу ударом головою – вище воріт. На такі дії галичани відповідають на 12 хвилині дальнім ударом Сергія Загинайлова, і ця третя атака тернопільських гречкосіїв також ледь не стала гольовою. На 13-й хвилині Сергій Басов здійснює стрімкий прорив, віддає пас на Антона Кічу, але той влучає лише у воротаря. Наприкінці 14-ї хвилини гості порушують правила на активному Василю Грицуку поблизу своєї штрафної. До м'яча підходить Андрій Запорожан, пробиває в кут воріт, і ще раз доводить, що штрафний може також вважатися пенальті за невідворотністю свого кінцевого результату. Не можна сказати, що голкіпер «Ниви» Новак, все зробив, щоб господарі не зрівняли рахунок – «стінку»-то він виставив, але так явно для Запорожана, що капітану ПФК «Олександрія» в даному епізоді залишалося лише влучити у ворота, адже позиційно Голкіпер попереднього туру за версією UA-Футбол помилився.

Як не дивно, всі голи в цьому матчі після удару Запорожана вичерпалися. Однак насправді на глядачів матчу ще чекали 75 хвилин смачного футбольного трилеру. Гра після відновлення статус-кво в рахунку на табло дещо заспокоїлася. На постріл Загинайлова на 23 хвилині, господарі відповіли ударом Юрія Коломойця, який також змарнував свій шанс, але вдаривши не повз ворота, а просто в руки голкіперу. На 34-й хвилині реальний шанс взяття воріт змарнував Василь Грицук. Ще за хвилину Василь змарнував уже момент із розряду стовідсоткових – після пасу Бідловського Грицук не влучив у порожні ворота з двох метрів. На 38-й хвилині Сергій Загинайлов ледь не вивів свою команду вперед удруге в грі: йому в підкаті завадив Антон Кіча. На 41 та 43 хвилинах команди обмінялися небезпечними штрафними. На 45 хвилині «Нива» провела першу затяжну атаку в матчі у кілька темпів, після передачі Григорія Баранця Романюк мав подвоювати рахунок, однак захист господарів відвернув цю загрозу. Загалом тайм пройшов з суттєвою територіальною ПФК «Олександрія», однак впадало в око, що справа з перехватом м'яча явно краще іде якраз у гостей.

По перерві малюнок гри суттєво змінився. На полі почала окреслюватися і до кінця тайму виросла до непристойних розмірів перевага «Ниви». Ледь не в усіх компонентах гри. За винятком командної швидкості, гри в один дотик та стрімкості переходу від оброни до атаки – ці три козирні карти залишилися за господарями, які за рахунок них все-таки могли виграти матч.

На 50-й хвилині не забив Івашко. На 59-й хв.. удар Загинайлова – м'яч пролетів біля однієї з девяток господарів. На 60-й хвилині після пасу Грицука Юрій Коломоєць, перебуваючи сам-на-сам з порожніми воротами, примудряється не влучити по м`ячу: хоча якби він спробував на нього хоча б сісти третьою точкою, гол був би невідворотнім.

Далі по моментах домінували гості. На 72 хвилині вже Григорій Баранець марнує свій шанс. На 73-й Гірський після невдалої гри на виході Зарубіна мав переправляти шкіряну кулю в порожні господарські ворота – промазав. На 74-й свій шанс стати героєм матчу марнує вже Мельник. На 84-й зняти питання про переможця матчу мав уже інший галичанин – Григорій Баранець. Після розіграшу штрафного ще раз головою повз пробиває Сергій Загинайлов. На 86 хвилині Гірський бив головою по воротах – повз.

Прикметно, що якщо голкіпери команд провели явно не кращі свої матчі (інакше рахунок міг би бути 0:0), то дуже активно зіграли сьогодні захист та півзахист обох команд. Незважаючи на те, що за рахунок хорошої гри в пас і тримання м'яча, «Нива» мала територіальну перевагу в другому таймі, захисні редути господарів, втративши перехват, загалом зі своїми обов'язками впоралися блискуче. Півзахисники господарів, відбившись, встигали переключатися на швидке переведення м'яча вперед, а менш рухливі хавбеки гостей, гармонійно вписуючись в командну гру в пас а ля «Барселона», змушували своїх візаві більше рухатися і втрачати чимало сил при відборі, а також часто порушувати правила. В цілому більш стрімка «Олександрія» не змогла перебігати «технарів» з Галичини і довести матч до перемоги. Однак і гості, створивши якісну за грою перевагу в другому таймі, змарнували її через досвідчений захист квото-чорних. Правду кажучи, напад обох команд, як і раніше, бажає кращого, в плані реалізації можливостей, створюваних титанічною працею всієї команди. Ще раз потвердилися пророцтва нашого сайту про виняткову рівність класу команд Ліги 1 цього року. Дійсно, «Нива» за такої якості гри, яку вона вже демонструє не тільки в Олексaндрії, могла б сміливо розраховувати і на місце в першій трійці. Але...- у футболі головне – забиті голи і виграні матчі. Сьогодні голи були, не було поразок і виграних матчів. Радує, що спортсмени подарували справжнє яскраве футбольне дійство. Крім того, в третьому офіційному протистоянні «Олександрії» з «Нивою» зафіксовано історичну першу нічию. Боря баранець забив другий гол (потвердивши важливість клубного фактору братів Баранців не тільки для зниклих з мапи «Львова» та «Оболоні»), «Олександрія» зусиллям волі і Запорожана втретє в чемпіонаті на уникає поразки (два інші вольові матчі – проти «Буковини» та «Нафтовика»).

Словом, футбол від таких матчів, як сьогодні, виграє А от футбольна таблиця програє: обидва клуби, зігравши на класі внічию, не поліпшили власних позицій у Лізі 1 як мінімум.