НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Олександрія - Олімпік 2:1. Під знаком Банади та Чередніченка ###

Голи: Банада,31, Чередніченко,46, пен. - Дорошенко,45

ПФК «Олександрія»: Зарубін, Сахневич, Чередниченкок, Полярус (Колесниченко, 46), Запорожан, Грицук, Старенький (Кіча, 90+2), Міхальов (Шевченко, 59, Гавриш, 88), Банада, Бондаренко, Басов.

«Олімпік»: Жданков, Савін, Гришко, Огіря, Змієвський (Голіков 81), Волков, Лебідь, Дорошенко, Санжар-к, Драченко, Гельзін(Грибанов,63)

Головний тренер: Ігор Петров

Попередження: Міхальов, 48 - Гришко,59, Лебідь,

Вилучення: Банада,44

ПФК «Олександрія» з «Олімпік» (Донецьк) ніколи в своїй історії не грали один проти одного. І це, помножене на невпевненість крокування ПФК та високе місце донеччан у турнірній таблиці напередодні матчу, додавало певної інтриги. Було цікаво, чи зможе «Олександрія» оговтатися і почати нарешті впевнено набирати очки- або навпаки – чи до снаги донеччанам утриматися на вершині чемпіонату України з футболу і боротися за підвищення в класі.

Від найперших хвилин олександрійці взяли за втілення в життя ідеї перемоги сьогодні і тільки сьогодні. Уже на четвертій хвилині Сергій Старенький пройшов правим флангом, однак його передача виявилася не точною. На 5 хв. «Олександрія» загрожує повторним прострілом в штрафну, а ще - пасом Василя Грицука в самий її центр. «Олександрія» добре комбінує, намагаючись розтягувати оборону, провадячи свої атаки по всьому фронту нападу, наполегливо продовжуючи пошук до воріт суперника щохвилини. Про ту дебютну перевагу, яку мала над своїм супротивником фактично оновлений після виходу з прем'єр-ліги відсотків на вісімдесят ПФК яскраво свідчить, що перший удар по воротах від донеччан послідував аж на 11 хвилині, не містячи в своєму задумі жодної загрози. Треба сказати, що незважаючи на спробу відповідати атаками, синьо-чорним це зовсім не вдавалося впродовж усього тайму.

А от «Олександрія» діяла в атаці дуже цілеспрямовано, хоч і дещо безрезультатно. На 15 хв. Андрій Сахневич вже вкотре в цій грі невдало навісив справа, а наступної хвилини повторив спробу навісу вже виконуючи штрафний. Якби в складі «Олександрії» був форвард з відповідним чуттям голу, то після цих перших чотирьох-п`яти завантажень у штрафну, можна було вже сподіватися не тільки на відкритий рахунок, а й на солідний відрив у ньому в господарів. На 20-й хвилині після чергового такого флангового завантаження м'яча в штрафну, цього разу знову справа, відбувся перший в матчі удар головою по воротах донеччан. На 25-й хвилині, після передачі Василя Грицука (який взагалі не раз у грі робив осмислені й небезпечні для супротивника передачі), мав можливість відкрити рахунок вихованець олександрійського футболу Артем Полярус, але воротар гостей ліквідував небезпеку біля своїх воріт. 26 хвилина: черговий навіс Сахневича. 28 хвилина: Грицук зі Стареньким обігралися на правому фланзі, і Сергій спробував пошити в дурні одразу трьох захисників у синьо-чорній формі – не вийшло. Однак над стадіоном уже висіло передчуття того, що скоро буде гол.

Це сталося на 31 хвилині. Андрій Запорожан, який дуже добре відіграв весь цей матч, проходить справа і навішує в штрафну, а Євген Банада невідпорним ударом спрямовує м'яч у сітку. Євген Банада міг подвоїти рахунок, але його удар з-за меж штрафного майданчика ліквідував голкіпер гостей Дмитро Жданков. Відмінно зіграв голкіпер донеччан і після ударів Василя Грицука. Слід додати, що саме Жданкову донеччани мають завдячувати загальним пристойним рахунком на табло.

А от Євген Банада відзначився ще раз, але дещо інакше. «Олександрія» контролювала гру, до кінця тайму створюючи момент за моментом. Однак саме тоді, коли перевага ПФК здавалася незаперечною й думалося, що «Олімпік» знітився, послідував гострий контр-випад синьо-чорних правим флангом від Максима Драченка, який виходив віч-на-віч із Русланом Зарубіним. Намагаючись ліквідувати цю загрозу, Євген Банада порушив правила й отримав червону картку за фол останньої надії. «Стандарт» майже з лінії штрафного майданчика бездоганно виконав Кирило Дорошенко на 45+2 хвилині. Таким чином остання хвилина першого тайму поховала, здавалося б, всю змістовність дій ПФК «Олександрія» по ходу гру, а вилучення півзахисника взагалі ставило жовто-чорних під загрозу нервів за результат упродовж усього другого тайму.

Однак якщо останні секунди першого тайму були трагічні для господарів, то перша хвилина другої половини гри перетворилися на похмуру вже для гостей. Коментатор Юрій Біланюк ледве почав зачитувати список футболістів, що беруть участь у матчі, як Сергій Старенький пройшов лівим флангом у штрафну, де був зупинений недозволеним прийомом. Арбітр не вагаючись вказав на точку, до якої підійшов ювіляр сьогоднішнього дня – Ігор Чередніченко. Це - 200-й матч нинішнього капітана ПФК «Олександрія» у складі жовто-чорних. Ігор переграв воротаря зі спокоєм і впевненістю бразильця Сократеса – м'яч полетів в один кут, а голкіпер - в протилежний.

Напевно, за рахунок того, що олександрійці були в меншості, обопільні дії команд у нападі були в другій половині гри приблизно рівними. Однак, навіть граючи в меншості, олександрійці, грамотно обороняючись, створили більше гольових моментів, ніж суперник. Загальна ініціатива, природно, надалі належала «Олімпіку», який намагався відігратися і мав для цього кілька нагод, зважаючи на дещо невпевнену гру сьогодні Руслана Зарубіна, який кілька разів невчасно виходив на перехват, не дотягувався до шкіряної кулі тощо. Однак кілька штучних офсайдів та підстраховка з боку досвідчених захисників допомогли Руслану почуватися дещо впевненіше під кінець матчу. Остання зброя донеччан – спроби розстріляти ворота Зарубіна здалека, також не допомогла через крайню неточність таких ударів.

З іншого боку, жовто-чорні могли й потроїти рахунок. Запам'ятався удар Іллі Міхальова з дальньої відстані, коли надійно зіграв кіпер гостей та удари Іллі повз ворота- рейди Вячеслава Шевченка – як його спроби самотужки вирішити ситуації, так і пас на Старенького на 79 хвилині, коли він кинув Сергія в прорив лівим флангом. Слід відзначити Андрія Запорожана, який надійно зіграв у захисті, виконав безліч стандартів і достатньо часто опинявся на вістрі атаки.

Зрештою, матч закінчився мінімальною перемогою ПФК «Олександрія» (в якої сьогодні з`явився перший віце-президент клубу Сергій Кузьменко, людина залюблена у футбол і гарний фахівець у сільськогосподарському комплексі України). Таким чином, «Олександрія», вигравши 2:1, переміщується на третю сходинку турнірної таблиці і вирушає на зустріч із безкомпромісним «Авангардом» з Краматорська, в активі якого всього одна нічия в восьми матчах. А «Олімпік» опускається на шосте місце і в наступній грі в рідних пенатах матиме можливість покращити свою статистику у грі з непоступливим «Геліосом», який не знає поразок уже п'ять турів поспіль.